Akcje CW 2011

AKCJE MIEJSKIE

CudaWianki 2011 to także pasmo akcji miejskich, które mobilizują do aktywności wszystkich chętnych. Oprócz możliwości uczestniczenia w warsztatach oraz alternatywnym zwiedzaniu miasta mieszkańcy i turyści mogą się włączyć w obieg intensywnej kreacji – tworząc eko i etno wianki, konstruując i wypuszczając w niebo lampiony czy uczestnicząc w wyjątkowej grze miejskiej z historyczną narracją, dzięki której odkryją gdyńskie tajemnice.

AKCJA WIANKI

Aleja Topolowa, godz. 12.00-18.00

Nawiązując do ludowej tradycji Nocy Świętojańskiej, proponujemy interakcję poprzez wyplatanie tradycyjnych i nietypowych wianków. Ogłaszamy również konkurs w dwóch kategoriach: na najpiękniejszy etno-wianek i najciekawszy eko-wianek.
REGULAMIN akcji

ETNO-WIANKI

Warsztaty z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich z Lubichowa ze Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia, które aktywnie kultywują ludowe tradycje. Gospodynie w pięknych kociewskich strojach ludowych w zeszłym roku wzbudziły ogromne zainteresowanie, w tym roku z przyjemnością zapraszamy po raz kolejny na naukę wyplatania pięknych wianków z traw i kwiatów rozkwitających w czerwcu.
prowadzenie: Koło Gospodyń Wiejskich z Lubichowa
www.kwiatykociewia.pl

EKO-WIANKI

Czy można wyplatać wianki z butelek, kartonów, sznurków i gazet? Pewnie, że można! Warsztaty z tworzenia alternatywnych wianków pokażą, że cuda-wianki mogą powstać ze wszystkiego. Z góry nagromadzonych półproduktów wyłonią się fantazyjne obiekty wiankowe i wianko-podobne, a forma edukacji przez zabawę związana z twórczym upcyclingiem przybliży uczestnikom zjawisko artystycznego przetwarzania zużytych przedmiotów i wykształci postawę, którą można nazwać ekologią codzienności.
prowadzenie: Dominik Rudasz i Natalia Osuch
www.rerere.pl

SECRET GAME: UKRYTE HISTORIE - Gra Miejska

Centrum Gdyni | g. 16.00-18.00
start + meta: Punkt INFO CW 2011 w Alei Topolowej

Gra miejska to nowy rodzaj zabawy w przestrzeni publicznej, w której rywalizujące ze sobą zespoły przemierzają miasto i wykonują określone zadania w jak najkrótszym czasie. Niezbędna będzie podstawowa umiejętność posługiwania się mapą, orientacja w terenie miejskim i odrobina sprytu.
Gra Secret Game: Ukryte Historie polega na odszukiwaniu historycznych miejsc w nowoczesnej przestrzeni miasta. Gdynia, mimo młodego wieku, może poszczycić się licznymi zabytkami i interesującą przeszłością, którą poznasz poprzez ciekawostki związane z ponad osiemdziesięcioletnimi dziejami miasta. Przy pomocy historycznych map i archiwalnych zdjęć będziesz musiał wcielić się w rolę detektywa i przemierzyć miasto, rozszyfrowując zagadki na podstawie tropów wręczonych przez organizatora. Dołącz do pierwszej gdyńskiej gry miejskiej z historyczną narracją!
koncepcja merytoryczna: Paweł Różyński, pasjonat historii Gdyni, prowadzi portal www.gdynia-moje-miasto.pl gromadzący informacje o Gdyni i jej najbliższych okolicach.

pobierz REGULAMIN GRY

AKCJA LAMPIONY!

Aleja Topolowa, godz. 12.00-18.00 + Plaża Śródmieście, godz. 01.00-01.30

Lampiony szczęścia pozwalają nam spełniać marzenia. W ramach wydarzenia CudaWianki 2011 proponujemy wspólne wypuszczenie setek lampionów do nieba na zakończenie wydarzenia. Przynieś swój lampion, a jeśli go nie posiadasz, możesz wziąć udział w warsztatach tworzenia lampionów organizowanych przez Stowarzyszenie PoCoTo w Alei Topolowej. Razem ozdobimy niebo pięknymi, świetlistymi formami!