MATTHEW HERBERT

Kompozytor, producent, DJ, multinstrumentalista i wizjonier. Wszechstronny artysta, który potrzebuje wielu pseudonimów, aby realizować swoje muzyczne koncepcje. Tworzy i nagrywa jako: Wishmountain, Radio Boy, Doctor Rockit, oczywiście jako Herbert, a ostatnio jako Matthew Herbert.

Prowadzi trzy wytwórnie płytowe: Soundslike, Lifelike i Accidental. Wydaje na nich zarówno swoje produkcje, jak i twórczość innych artystów. Ma na swoim koncie kilka albumów i wiele doskonałych produkcji. Są to zarówno jego własne kompozycie, jak i remiksy, począwszy od komercyjnych wykonawców jak Moloko, Bjork, R.E.M, Quincy Jones, przez klasyków Serge'a Gainsbourga, a skończywszy na Plaid. Komponuje również muzykę do filmów i sztuk teatralnych.

Uznawany jest za twórcę zaangażowanego, który dzięki swojej wszechstronności porusza się po tak odległych obszarach muzycznych jak field recording – nagrania terenowe, sound art – sztuka dźwięku czy protest pop, muzyka elektroniczna, jazz czy swing. W tym muzycznym tyglu – jedno pozostaje niezmienne – wyjątkowa charyzma i talent Herberta, który czyni z niego jednego z najbardziej pożądanych współpracowników muzycznych gwiazd, poszukujących innowacyjnych rozwiązań brzmieniowych, które pozstają nadal przystępne dla odbiorcy.

Więcej info: www.matthewherbert.com