MATTHEW HERBERT BIG BAND

MHBB to 19 osobowa orkiestra wykonująca kompozycje Matthew Herberta, która zachwyca swoim dopracowanym do perfekcji, dynamicznym, muzyczno-performerskim przedstawieniem.

W 2003 roku orkiestra pod jego kierownictwem muzycznym nagrała zainspirowaną tekstami politycznym, świetnie przyjętą płytę „Goodbye Swingtime”. Po premierze albumu Big Band zagrał serię spektakularnych koncertów w tym na prestiżowych festiwalach Montreux Jazz Festival i Sonar. Koncertowali także w Sydney Opera House, Barbican Hall oraz London’s Royal Festival Hall. W nagrywaniu kolejnej zaskakującej płyty, „There’s Me And There’s You” w 2008 roku uczestniczyło ok. 400 wykonawców. Skala ambitnego projektu Herberta wykroczyła poza wstępne założenia.

Herbert słynie z samplowania dźwięków na żywo, które “zbiera” na bieżąco z aktualnego otoczenia, każdy koncert jest zatem z założenia inny i wyjątkowy, włączający w muzyczny obieg również dźwięki i głosy publiczności. Na scenie podczas występów Herbert dogrywa partie elektroniczne oraz poddaje obróbce energetyczne brzmienia orkiestrowe, generowane na żywo przez zastęp muzyków. Projekt ma charakter koncertu łączonego z niezwykłym, żywiołowym, a przede wszystkim nieprzewidywalnym performance.